🏁 Uitslag: Sporting CP – LASK Linz 2-3 (rust 1-1). Doelpunten: 5' Luis Suárez (1-0, strafschop), 15' Christoph Lang (1-1), 63' Sasa Kalajdzic (1-2), 68' Krystof Danek (1-3), 89' Luis Suárez (2-3).
Sporting CP – LASK Linz is op papier een ongelijke strijd in de leaguefase van de UEFA Champions League. De Portugezen staan zesde met zes punten, terwijl de Oostenrijkers na twee duels nog geen enkel punt hebben gepakt. Woensdagavond om 21.00 uur ontvangen de Leões de bezoekers in het Estádio José Alvalade in Lissabon, in de derde speelronde van de leaguefase. Sporting is in goede vorm en won zijn laatste Champions League-duel overtuigend op vreemde bodem. Kan LASK Linz, dat vorige week thuis met 3-6 verloor van Liverpool, toch iets rapen in Portugal? Op Bet-Experts.nl zetten we alles voor je op een rij.
Meer over Sporting Portugal – LASK: Waar kijk je Sporting Portugal – LASK? · Alle wedstrijden van Champions League speelronde 3 op tv
Kort antwoord: Onze voorspelling voor Sporting CP – LASK Linz: Sporting CP wint (3-1). Beste wedtip: G. Catamo - Meer dan 1.5 schoten & Sporting - Meer dan 1.5 doelpunten @ 1.60. Odds: Sporting CP 1.22, gelijkspel 6.50, LASK Linz 10.00. De wedstrijd begint woensdag 21 oktober om 21:00 uur in Estádio José Alvalade (UEFA Champions League, Leaguefase, speelronde 3) en is live te zien op Ziggo Sport.
Wedstrijdinformatie
- Wedstrijd: Sporting CP – LASK Linz
- Competitie: UEFA Champions League – Leaguefase, speelronde 3
- Datum: woensdag 21 oktober 2026
- Aanvangstijd: 21.00 uur
- Stadion: Estádio José Alvalade, Lissabon
- Trainer Sporting CP: Rui Borges
- Trainer LASK Linz: D. Kühbauer
NB: Sporting staat met zes punten uit twee duels op de zesde plek in de leaguefase. LASK Linz is hekkensluiter met nul punten. De Oostenrijkers verloren hun eerste Champions League-duel thuis met 3-6 van Liverpool, een resultaat dat de kloof met de Portugese topclub goed illustreert.
🔥 Power Stat: LASK Linz staat 33e in de leaguefase met nul punten, terwijl Sporting CP op de zesde plek staat met zes punten uit twee wedstrijden.
De Inzet: Sporting op jacht naar de top, LASK vecht voor zijn eerste punt
Voor Sporting CP draait het woensdagavond om het vasthouden van de goede positie in de leaguefase. Met zes punten uit twee duels heeft de ploeg van Rui Borges een uitstekende uitgangspositie. Een derde overwinning op rij in de Champions League zou de Leões stevig in de bovenste helft van het klassement houden.
LASK Linz heeft een heel andere agenda. De Oostenrijkers hebben na twee speelronden nog geen punt en staan onderaan. Elke keer dat ze in de Champions League aantreden, is het meteen een duel tegen een ploeg van een hoger niveau. In Lissabon is het niet anders: een punt zou al een kleine stunt zijn.
👉 Conclusie: De belangen liggen ver uit elkaar. Sporting speelt voor de positie, LASK voor zijn eerste punt in Europa's zwaarste clubtoernooi.
Sporting CP: drie zeges in de laatste vier duels
De Leões zitten in een goede periode. In de afgelopen vijf wedstrijden wonnen ze er drie, waaronder twee in de Champions League. Het meest recente Europese duel was veelzeggend: Sporting won met 2-0 op bezoek bij Lens, zonder ook maar een goal weg te geven. Daarvoor versloeg de ploeg Galatasaray thuis met 3-1 in de openingswedstrijd van de leaguefase.
In de Primeira Liga verliep het seizoen wat grilliger. Sporting speelde gelijk bij Famalicão en thuis tegen Arouca, maar won daarna overtuigend met 3-1 bij SC Braga. De ploeg scoort regelmatig en laat weinig weg als het er echt om gaat. Thuis in het Alvalade is Sporting sowieso moeilijk te verslaan.
Afwezigen Sporting CP: Z. Debast (blessure), N. Santos (spierblessure), R. Zalazar (blessure).
👉 Conclusie Sporting CP: Rui Borges heeft een fitte en scorende ploeg tot zijn beschikking, ook al mist hij enkele spelers. De Europese reeks van twee overwinningen zonder tegengoal geeft vertrouwen.
LASK Linz: zware klappen in Europa, wisselvallig in eigen land
De Oostenrijkers beleefden een moeilijke aanloop naar dit duel. Thuis tegen Liverpool liep het volledig uit de hand: 3-6. Dat was geen verrassing gezien het niveau van de tegenstander, maar het toont wel aan hoe groot de stap is die LASK in de Champions League moet zetten. In de Oostenrijkse Bundesliga is het beeld wisselvallig: een 3-3 gelijkspel bij TSV Hartberg, een thuisnederlaag tegen Rapid Vienna met 0-2, maar ook een ruime 4-0 overwinning bij Austria Lustenau.
Opvallend: de vorm van LASK is gebaseerd op voorbereiding en oefenduels, wat betekent dat de competitieresultaten nog beperkt zijn. De 2-1 thuisoverwinning op First Vienna was een oefenwedstrijd. Het echte competitieritme moet de ploeg van Kühbauer nog volledig vinden.
Afwezigen LASK Linz: K. Cheikne (niet beschikbaar), R. Harakate (knieblessure), A. Smakaj (niet beschikbaar), G. Bello (spierblessure), M. Usor (schouderblessure).
👉 Conclusie LASK Linz: Met vijf afwezigen en een zware Champions League-nederlaag in de benen reist LASK Linz naar Lissabon. De Oostenrijkers zijn op dit moment niet in de positie om Sporting serieus te bedreigen.
Head-to-Head
Sporting CP en LASK Linz troffen elkaar drie keer eerder, allemaal in Europees verband. De onderlinge balans valt verrassend genoeg in het voordeel van de Oostenrijkers: zij wonnen twee van de drie duels. In december 2019 versloeg LASK Sporting thuis met 3-0, en in oktober 2020 won het zelfs met 1-4 op bezoek in Lissabon. Sporting pakte alleen in oktober 2019 een thuiszege, met 2-1.
- Winst Sporting CP: 1
- Gelijk: 0
- Winst LASK Linz: 2
| Datum | Thuis | Uitslag | Uit |
|---|---|---|---|
| 01-10-2020 | Sporting CP | 1-4 | Lask Linz |
| 12-12-2019 | Lask Linz | 3-0 | Sporting CP |
| 03-10-2019 | Sporting CP | 2-1 | Lask Linz |
👉 Trend: De historische cijfers zijn verrassend gunstig voor LASK, maar die duels dateren van zes jaar geleden. Het huidige niveauverschil is aanzienlijk groter dan toen.
Belangrijkste Statistieken
Sporting CP:
- Zes punten uit twee Champions League-duels in de leaguefase
- Twee opeenvolgende Europese overwinningen zonder tegengoal
- Vijf doelpunten gescoord in de twee Champions League-duels
- Drie zeges in de laatste vijf wedstrijden in alle competities
- Staat zesde in de leaguefase met zes punten
LASK Linz:
- Nul punten uit twee Champions League-duels
- Negen tegendoelpunten in twee Europese wedstrijden
- Vijf afwezigen door blessure of schorsing
- Wisselvallige competitievorm: twee zeges, twee nederlagen en een gelijkspel in de laatste vijf duels
- Staat 33e in de leaguefase
👉 Het verschil in Europese prestaties is groot: Sporting scoort en houdt de nul, LASK krijgt veel goals tegen en weet zelf nog niet te winnen.
Recente Vorm
Sporting CP – recente duels: W – G – G – W – W
Sporting wint wanneer het er echt om gaat. De twee gelijke spelen kwamen in de Primeira Liga, maar in de Champions League was de ploeg foutloos. De Leões scoorden in elk van de laatste vijf wedstrijden.
LASK Linz – recente duels: G – W – V – V – W
De vorm van LASK is wisselvallig. De twee overwinningen kwamen tegen zwakkere tegenstanders, waaronder een oefenwedstrijd. Tegen ploegen van een hoger niveau, zoals Rapid Vienna en Liverpool, verloor het overtuigend.
👉 Sporting zit in een opgaande lijn op het juiste moment, LASK is onregelmatig en kwetsbaar tegen sterkere tegenstanders.
Blessures & Definitieve Opstellingen
Afwezigen Sporting CP: Z. Debast (blessure), N. Santos (spierblessure), R. Zalazar (blessure).
Definitieve opstelling Sporting CP (4-3-3): Kaique; M. Araújo, Gonçalo Inácio, Eduardo Quaresma, Iván Fresneda; João Simões, Sergi Altimira, I. Doumbia; N. Irankunda, L. Suárez, Geny Catamo. Officiële opstelling.
Afwezigen LASK Linz: K. Cheikne (niet beschikbaar), R. Harakate (knieblessure), A. Smakaj (niet beschikbaar), G. Bello (spierblessure), M. Usor (schouderblessure).
Definitieve opstelling LASK Linz (5-4-1): L. Jungwirth; Y. Dibango, A. Andrade, Alemão, X. Mbuyamba, K. Jørgensen; C. Lang, S. Horvath, R. Ljubičić, K. Daněk; S. Kalajdzic. Officiële opstelling.
Odds Overzicht
- Sporting CP wint: 1.22
- Gelijkspel: 6.50
- LASK Linz wint: 10.00
👉 De kansen spreken duidelijke taal: Sporting is een grote favoriet. Een overwinning van LASK staat op 10.00, wat het niveau van het verwachte niveauverschil goed weergeeft.
Voorspelling Sporting CP vs LASK Linz
Sporting CP is in uitstekende Europese vorm en speelt thuis, waar de ploeg moeilijk te verslaan is. LASK Linz reist af met vijf afwezigen, nul punten in de leaguefase en een zware 3-6 nederlaag in de benen. De historische H2H-cijfers zijn verrassend, maar het huidige niveauverschil is te groot om te negeren. Rui Borges heeft een fitte en scorende selectie, Kühbauer moet het doen met een gehavende groep.
👉 Eindvoorspelling: 3-1 – Sporting CP wint comfortabel thuis en pakt zijn derde Champions League-overwinning op rij.
Samenvatting & Eindconclusie
Sporting CP is in alle opzichten de sterkere ploeg: beter in vorm, beter bezet en thuis in het Alvalade. LASK Linz heeft in de Champions League nog niet laten zien dat het een punt kan pakken tegen topclubs. Een Portugese thuiszege ligt voor de hand.
Live kijken naar Sporting CP – Lask Linz
Sporting CP – Lask Linz begint op woensdag 21 oktober om 21:00 uur en is in Nederland live te zien bij Ziggo Sport. Ziggo Sport heeft de rechten van de Champions League en maakt ongeveer een week vooraf per wedstrijd het kanaal bekend. Elke speelavond staat minstens één wedstrijd op het open kanaal Ziggo Sport 1, de overige zie je met Ziggo Sport Totaal.
Een livestream via een bookmaker is er voor dit duel niet, want de uitzendrechten liggen bij Ziggo Sport. Wel kun je met een gestort account bij Bet365 live meewedden tijdens de wedstrijd. Maak een account bij Bet365.
Alles over kijken, ook de kanaalnummers per tv-aanbieder, lees je in Sporting CP – Lask Linz live kijken.
Veelgestelde vragen over Sporting CP – LASK Linz
Hoe staat Sporting CP er voor in de Champions League-leaguefase?
Sporting staat zesde met zes punten uit twee wedstrijden. De Leões wonnen beide duels, tegen Galatasaray (3-1) en bij Lens (2-0).
Heeft LASK Linz al eerder gewonnen van Sporting CP?
Ja, twee keer. In december 2019 won LASK thuis met 3-0 en in oktober 2020 won het zelfs met 1-4 in Lissabon. Maar die duels dateren van zes jaar geleden en het huidige niveauverschil is aanzienlijk groter.
Hoeveel spelers mist LASK Linz voor dit duel?
De Oostenrijkers missen vijf spelers: Cheikne en Smakaj zijn niet beschikbaar, Harakate heeft een knieblessure, Bello een spierblessure en Usor een schouderblessure.
Wil je meer wedtips, voorbeschouwingen en gratis voorspellingen? Bezoek dan dagelijks Bet-Experts.nl – jouw betrouwbare bron voor slimme sportweddenschappen.
Wedtip(s) van Bet Experts

Sporting CP

Lask Linz


.avif)